21. – 27. augustā

Filma visai ģimenei!

vectevs

10. augustā īpašā draugu seansā pirmo reizi tika rādīta jaunā Vara Braslas spēlfilma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Tā patiešām bija pirmā reize, kad filmu skatījās arī paši tās varoņi. Bet, lūk, piedāvājam uzzināt, kā filma patika Diānai Zandei,  piecu bērnu mammai un Lāsmiņai no “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”!

Diāna atzīst, ka “pirmās emocijas – es smējos tā, ka domāju – apčurāšos”. “Asaras bira. Man šķiet, ka tas ir tik feini, ka ir filma, ko var saprast tas mazais, tas lielais un tas vecais. Un katrs var atrast kaut ko sev.  Man ir tāda forša pilnuma sajūta, esmu pilna ar prieku, riktīgi labi!”

Režisors: Varis Brasla; Scenārija autors: Alvis Lapiņš; Operators Uldis Jancis; Mākslinieks: Mārtiņš Milbrets; komponists: Emīls Zilberts.  Lomās: Mārtiņš Vilsons, Markuss Jānis Eglītis, Akvelīna Līvmane, Eva Ozola, Mārtiņš Meiers, Uldis Dumpis, Lauris Dzelzītis, Alise Polačenko, Inese Pudža, Vizma Kalme.  Producents: Gatis Upmalis.  Studija F.O.R.M.A.

Astoņgadīgā Oskara vecāki datora vietā dēlam “iemaina” vectēvu – lai izsargātu bērnu no tīmekļa bīstamās ietekmes. Oskara ciemošanās pie vectēva sākas bezcerīgi – vectēvs Kode liek strādāt vīriešu darbus un nepērk kārotās botas. Tāds vectēvs mazdēlam nav vajadzīgs, un visi uzzina, ka aktīvais Atmodas cīnītājs Paulis Kode “miris”… Vīriešu samierinātājas lomu uzņemas vecāmāte Irma, kura palikusi bez skolotājas darba, jo mazpilsētā bērni “beigušies” un  deputāts, vecāsmātes bijušais skolnieks Modrītis,  skolu veikli pārdevis. Lai novestu savu afēru līdz galam, viņš piedāvā skolotājai vilinošu darbu, un sākas Oskara piedzīvojumu virtene ar vecāsmātes mācīšanu repot, nāves draudiem slimnīcā un āža ādas laistīšanu ar mazās draudzenes Olgas franču smaržām. Kopējais vectēva un mazdēla cīniņš pret vecāsmātes pāridarītāju liek ķildām aizmirsties, un vainīgais saņem abu taisnības aizstāvju sarūpētu sodu, bet tūdaļ parādās likuma sargi un Kodem draud nepatikšanas, jo viņš nav izturējies ar pienācīgu cieņu pret  viltīgo tautas kalpu. Oskars ir gatavs vectēvu glābt…

Mazdēla brīvdienas vectēva mājās beidzas negaidīti – izrādās, ka dzīve bez meliem var sagādāt prieku! 

Pēc pirmizrādes Rīgā 17. augustā

  • 21.VIII – 19.00

  • 22.VIII – 19.00

  • 23.VIII – 18.00

  • 24.VIII – 18.00

  • 27.VIII – 17.00

Kases tel. 28343415  no pl.14  – P.O.T.C – un brīvdienās stundu pirms izrādēm.

Iepriekš rezervētās vietas rezervāciju zaudē 15 min. pirms izrādes sākuma, ja par kavēšanos nav telefoniski informēta KC kase.