Latviešiem – kriminālkomēdija!!!

krim1

Krāpnieki, pistole un nolaupīts sunītis – komēdijā “Kriminālās ekselences fonds”! Imants  raksta scenāriju seriālam par krāpniekiem un kopā ar čomu Hariju  izmēģina dažādas krāpšanas shēmas. Taču Imants tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti. Pie apvāršņa parādās veci žuļiki Duļķis un Aļģe, bet lielākais šķērslis ceļā uz kriminālās autoritātes statusu ir Imanta kaimiņiene, kurai, kā izrādās, ir lielāki pauti nekā visiem pārējiem kopā!
Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.

Lomās: Lauris Kļaviņš, Andris Daugaviņš, Jana Rubīna, Juris Riekstiņš, Māris Mičerevskis
Filmu kompānija: COMETE Films, OrderOrder, Jura Podnieka Studija
Izplatītājs: Forum Cinemas, SIA

Filma tapusi divu gadu garumā. Sākās 2014. gada vasarā, kad pirmos kadrus piefiksēja Latvijas televīzija:

Filmas apmeklējuma potenciālu šogad pamanīja Forum Cinema, kas apņēmās būt par filmas izplatītāju un izrāžu organizatoru. Starp viņu producētiem slavenajiem “Svingeriem” un nākamo “tautas” filmu atpūtai “Blēži (iznāks martā), pa vidu vēl viena odziņa, kas noteikti pildīs kinozāles, un būs atkal latviešu valoda, latviešu dziesmas un smiekli, smiekli…

Filmu veidoja režisors un scenārija autors Oskars Rupenheits, kuram šī ir pirmā pilnmetrāžas filma, bet viņam un viņa komandai ir bagāta pieredze īsfilmu un reklāmu veidošanā (īpaši populāras interneta vidē savulaik kļuva tā sauktās Piena īsfilmas). Vērīgi skatītāji arī jaunajā filmā pazīs Rupenheitam raksturīgo vizuālo stilistiku, humoru un šarmu. Galvenajās lomās aicinātas pavisam jaunas un ekrānos vēl neredzētas sejas, kuras piešķir projektam svaigumu un vieglumu, bet varoņu brīžiem neticamās dēkas norisināsies visiem labi zināmo un prātā vai skaļi līdzi dungojamo latviešu kompozīciju pavadījumā.

Filma ir pilnībā tapusi par filmas autoru, privātu atbalstītāju un labvēļu kopīgi sarūpētajiem līdzekļiem. Daļu no Kriminālās ekselences fonda budžeta savāca paši skatītāji – 2015. gadā filma kļuva par veiksmīgāko atbalstīto projektu platformā ProjektuBanka.lv, piesaistot vairāk kā 10 000 EUR.

Arī Smiltenē – uzreiz no 8.decembra!